czech flagslovakia flag
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 999,99 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Bezpečnost především!
Bezpečnost především!
16.02.2016

Bezpečnost především!

Den co den přicházím domů skoro za tmy a nejednou se mi stalo, že jsem potkala opilého muže, čelila nemravným návrhům nebo jsem měla pocit "že za mnou někdo jde".

Takže jsem přemýšlela co s tím, abych se v tu chvíli cítila alespoň trochu bezpečně. Zvolila jsem malou, ale šikovnou věcičku. Obranné spreje a paralyzéry.

Slzný sprej funguje na bázi pepřového spreje, akorát s rozdílem jiné hlavní účinné látky. Obvykle spreje známe z televize, kde je velmi často používají policisté k rozehnání demonstrace. Slzný sprej má velmi podobné účinky, ale je méně agresivní než samotný pepřový sprej.

Slzný plyn způsobuje podráždění sliznic, dočasné oslepnutí, dráždivý kašel, pocit dušení a pálení pokožky. Po vstříknutí do obličeje se totiž většinou dostanu do očí, což způsobí nadměrné slzení a do dýchacích cest, což vyvolá kašel a pocit dušení.

Plusem je zajisté cena výrobku, jeho dostupnost na českém trhu, pohodlné používaní a uskladnění. Obrovskou nevýhodou je nižší efektivita a nutnost použití pouze ve venkovním prostředí s přihlédnutím na směr větru. Jestliže se rozhodnete pro pořízení právě slzného plynu, vyzkoušejte si jeho aplikaci nejdříve nanečisto. Jděte třeba do přírody a snažte se trefit místo na stromě. Lepší, když se s plynem naučíte zacházet dřív, než přijde do tuhého a vy zjistíte, že je směr střiku zcela odlišný od vaší představy.

Výše jsem uvedla nejdůležitější body ohledně obranných pomůcek a v sekci Sebeobrana jsem pro Vás vybrala samozřejmě dámské růžové pomůcky, aby ani žádný barbar nepoznal, že rtěnka, kterou zrovna vytahujete, ho naprosto zneškodní!

Každopádně doufám, že sebeobranné spreje a pomůcky budete nosit opět jako parádní doplněk do kabelky nebo do auta a nebudete jej muset nikdy použít J

Zdraví Řidička Sylvie

Objevte díky nám novinky ze světa autodoplňků!
Díky newsletteru můžete být první, kdo se o nich dozví!
Příjímáme platby
 
Visa Elektron
 
MasterCard
 
GoPay
Kontakt
Po-Pá 7:00-15:30 hod
© 2022 všechna práva vyhrazena